Nedēļas aktualitātes un notikumi Talsu novadā

Notikumi Talsu novadā no 19. marta līdz 26. martam

Talsu novadā darba vizītē ieradīsies Valsts prezidents ar kundzi

  1. martā darba vizītē Talsu novadā ieradīsies Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni. Vizītes laikā paredzētas tikšanās ar Talsu novada domes vadību un uzņēmēju un organizāciju pārstāvjiem, kā arī vairāku uzņēmumu un iestāžu apskate.

No 9.00 līdz 11.00 Valsts prezidents Raimonds Vējonis pārrunās aktuālākos jautājumus un risināmās problēmas ar Talsu novada domes vadību, deputātiem, pilsētu un pārvalžu vadītājiem un uzņēmumu un organizāciju pārstāvjiem. Tikmēr Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone iepazīsies ar vienu no Talsu novada lielākajām pirmsskolas izglītības iestādēm (PII) – “Sprīdītis” Talsos.

Vēlāk Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni apskatīs Talsu tautas nama Radošo sētu, aplūkos audēju kopas “Talse” padarīto un simboliski ieaudīs savu rakstu kopīgajā Talsu novada Baltajā galdautā.

Valsts prezidents apmeklēs arī Talsu Valsts ģimnāziju, kur paredzēta tikšanās ar tās audzēkņiem, bet pēc tam – ar pedagogiem. Talsu Valsts ģimnāzijai šogad apritēs simts gadi kopš tās darbības sākšanas, un šī būs pirmā reize, kad to apmeklēs Latvijas Valsts prezidents.

  1. Vējonis dosies vizītē uz vienu no lielākajiem Talsu novada ražošanas uzņēmumiem – SIA “Brabantia Latvia”, lai apskatītu tās ražotni Pastendē, kur top pasaulē labi pazīstamas mājsaimniecības preces. Savukārt I. Vējone šajā laikā uzzinās vairāk par ģimeņu un bērnu atbalsta centra “Brīnumiņš” sniegtajiem pakalpojumiem un aplūkos Talsu novada muzeju.

Valsts prezidents un viņa kundze dosies arī uz ģimenes uzņēmumu SIA “Green Hive”, kas nodarbojas ar medus pārstrādi un tā pārvēršanu dažādās garšās, kā arī tiksies ar mājražotājiem un kooperatīva “Talsu novada garša” biedriem, lai apspriestu līdzšinējo mazo ražotāju pieredzi un viņiem aktuālākos jautājumus.

 Grāmatu svētki Talsos 22. martā

  1. martā Talsos notiks jau par tradīciju kļuvušie Novadu grāmatu svētki, šogad jau astoņpadsmitie. Kā jau katru gadu, neiztrūks interesantu sarunu un tikšanos. Talsu novada pašvaldības administratīvā centra foajē, Kareivju ielā 7, notiks grāmatu tirdziņš, kā arī būs iespēja tikties ar ceļotāju, fotogrāfu un vēstures pētnieku Normundu Smaļinski, un apskatīt izstādi “Noslēpumiem pa pēdām” (Dace Judina un Arturs Nīmanis).

Taču plkst. 10.20 notiks laikraksta “Latvijas Avīze” publiskā diskusija “Pa kādiem ceļiem un ar kādiem autobusiem varēsim aizbraukt pēc novadu reformas?”. Diskusijā piedalās Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Butāns, uzņēmuma “Rīgas Satiksme”, bijušais pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss, kā arī uzņēmēju pārstāvji no pasažieru pārvadājumu nozares. Diskusiju vadīs “Latvijas Avīze” galvenās redaktores vietnieks Ivars Bušmanis.

Plašāka informācija atrodama www.talsi.lv.

  1. martā Talsos Kurzemes lauksaimnieki un lauku iedzīvotāji aicināti uz konferenci “Stipri reģioni, stipra valsts!”

 Zemkopības ministrija (ZM) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina Kurzemes lauksaimniekus, uzņēmējus un iedzīvotājus apmeklēt konferenci “Stipri reģioni, stipra valsts!” Konference notiks 27. martā, trešdienā, Talsu tautas namā Lielajā ielā 19/21. Konferences sākums plkst. 11:00.

Konferences mērķis ir diskutēt ar zemniekiem, uzņēmējiem un iedzīvotājiem par Latvijas reģionu turpmāko attīstību pēc 2020. gada – nākamajā ES plānošanas periodā no 2021. līdz 2027. gadam. Konferences “Stipri reģioni, stipra valsts!” diskusijās piedalīsies zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, kā arī ZM, Lauku atbalsta dienesta un LLKC eksperti.

Konferenci organizē ZM un LLKC. Dalība konferencē – bezmaksas.

Iespēja piesaistīt finansējumu vecpilsētu ēku atjaunošanai

Talsu novada pašvaldība izsludina atklātu projektu konkursu līdzfinansējuma saņemšanai valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu teritorijās esošo vēsturisko ēku restaurācijai un konservācijai.

No 1. marta līdz 18. aprīlim var iesniegt pieteikumus pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu „Talsu pilsētas vēsturiskais centrs”, „Sabiles pilsētas vēsturiskais centrs” un „Valdemārpils pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijās esošo vēsturisko ēku restaurācijai un konservācijai.

Projekta pieteikuma iesniedzējs var būt fiziska vai juridiska persona. Līdzfinansējumu piešķirs konkursa kārtībā, izvērtējot projektu pieteikumus saskaņā ar administratīvajiem kritērijiem un kvalitatīvajiem rādītājiem. Līdzfinansējums tiks piešķirts 30 līdz 60 procentu apmērā no kopējās tāmes, bet ne vairāk kā 5000 eiro viena konkursa projekta īstenošanai.

Pēdējā informatīvā tikšanās notiks šodien, 19. martā, plkst. 17.30 Sabiles pilsētas pārvaldes ēkā.

Plašāka informācija www.talsi.lv.

Kultūras norises:

  1. martā 11.00 Talsu tautas namā notiks skaļās lasīšanas reģionālais konkurss.
  2. martā 18.00 Ģibuļu brīvā laika pavadīšanas un jauniešu atbalsta centrā notiks Elīnas Stojakinas zefīru darbnīca

20.martā 18.00 Laucienes kultūras namā notiks ģimenes filma „Vecā dārza noslēpumi”. Ieeja: bērniem līdz 12 g. v. 2 eiro, pieaugušajiem 3 eiro.

21.martā 18.00 Pastendes kultūras namā vakara saruna ar mākslinieci Gunu Millersoni viņas izstādē.

22.martā 9.00 Talsu novada pašvaldības centrālajā administrācijā notiks 18. Grāmatu svētki.

22.martā 12.00 Talsu tautas namā notiks Ziemeļkurzemes reģiona mūzikas skolu akordeonistu festivāls.

22.martā 12.20 Stendes bibliotēkas bērnu nodaļā pasākums „Ūdens – planētas dzīvības avots”.

22.martā 19.00 Virbu kultūras namā būs skatāma ģimenes spēlfilma „Vecā dārza noslēpums”. Ieeja: 2 eiro bērniem, 3 eiro pieaugušajiem.

23.martā 13.00 Strazdes brīvā laika pavadīšanas centrā ikviens aicināts uz pasākumu „Spēlēsim galda spēles!”.

23.martā 13.00 Pastendes kultūras namā notiks pavasara balle senioriem „RUK–RUK”. Pieteikšanās T: 26368319.

23.martā 15.00 Laidzes brīva laika pavadīšanas centrā notiks amatierteātra „Vārava” viesizrāde

Monika Zīle „Laulību treniņu aģentūra”.

  1. martā 17.00 Sabiles pamatskolā notiks Talsu koru apriņķa sieviešu koru 9. saiets.

25.martā 11.00 pie pieminekļa „Koklētājs” notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis.

25.martā 13.00 Laidzes brīvā laika pavadīšanas centrā notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākums, būs iespēja noskatīties filmu „100 gadi esības vējos” un tikties ar filmas radošo grupu.

25.martā 14.00 Valdemārpils izstāžu zālē notiks represēto atceres pasākums „Rūgtais vērmeļu kauss”.

25.martā 14.00 pie Stendes dzelzceļa stacijas notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis.

25.martā 17.00 Talsu mūzikas skolā notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts koncerts „Vēstules uz bērza tāss”.

 

Sporta notikumi:

  1. martā 9.00 Talsu sporta namā notiks Talsu novada pensionāru un invalīdu zolītes spēle.

20.martā 20.00 Talsu Valsts ģimnāzijā notiks virslīgas, play off, 7. spēle (ņemot vērā rezultātus) florbolā.

22.martā 18.30 Sabiles sporta centrā notiks Sabiles kausa volejbolā 6. posms.

22.martā 19.00 Laucienes sporta centrā notiks Laucienes kausa 2018/2019 posms zolītē.

22.martā 19.00 Laidzes brīvā laika pavadīšanas centrā notiks zolītes turnīra 3. kārta.

22.martā 19.00 Virbu pamatskolas sporta zālē notiks sacensības basketbolā (komandu izloze).

22.martā 20.00 Pļavmuižas saieta namā notiks Pļavmuižas kausa 2019” novusā 3. posms.

Dalības maksa 2 eiro, studentiem, invalīdiem, pensionāriem 1 eiro, skolēniem bez maksas.

  1. martā 11.00 Stendes sporta centrā notiks turnīrs mini florbolā skolēniem.

23.martā 16.00 Valdemārpils brīvā laika pavadīšanas centrā notiks Valdemārpils kausa izcīņas spēka divcīņā 3. posms.

24.martā 10.00 Talsu sporta namā notiks Pavasara kausa izcīņa dubultspēlēs novusā.

24.martā Laucienes sporta centrā notiks Talsu novada atklātā florbola čempionāta spēles: plkst. 11.00 Brazzers united – NURME; plkst. 12.30. NURME – Piltene; plkst. 14.00 Brazzers united – Ģibuļi; plkst. 15.30 Ģibuļi – Piltene.

Saistītās ziņas