Sabiles un Stendes seniori Lietuvā

Sabiles un Stendes seniori sestdien devās ekskursijā uz Lietuvu. Diena bija karsta, tomēr komfortablajā autobusā to nemaz nejutām. Mēs priecājāmies par Talsu novada dienas centra lielo atbalstu, jo pirmoreiz mums tika piešķirs 50-vietīgs autobuss ceļojumam bez maksas. Visu pensionāru vārdā pateicos Talsu novada pašvaldībai par atbalstu.

Jau laikus bijām izlēmuši, ka varētu aizbraukt ekskursijā uz Lietuvu, jo nekad vēl nebijām braukuši tālāk par Klaipēdu un Kuršu kāpu. Nolēmām, ka jāapskata kaimiņzemes skaistie dārzi, muižas un dzirnavas. Izrādījās, ka Burbišķu tulpju dārzu un sakopto muižu kompleksu dēvē par Mazo Holandi. Tā mēs devāmies tieši uz Burbišķiem. Daudzu dažādu tulpju šķirnes jau bija pilnībā izplaukušas, jo karstais laiks bija darījis savu. Tomēr bija interesanti redzēt tik daudz dažādu šķirņu tulpes, kuras sastādītas kārtīgās dobēs, un apmeklētāji varēja pastaigāties starp tām. Pirms nedēļas bija notikuši Tulpju svētki, kas Lietuvā ir īsti tautas svētki. Tos apmeklē pat valsts augstākās amatpersonas un, protams, ļoti daudz interesentu.

Atpakaļceļā braucām uz netālo Šeduvu, jo vēlējāmies apskatīt senās, atjaunotās dzirnavas, kurās iekārtota kafejnīca trijos stāvos. Bija pusdienlaiks, un mēs nobaudījām lietuviešu nacionālo ēdienu – cepelīnus. Lai arī tik daudziem cepelīnu ēdājiem bija kāds ilgāks laiciņš jāgaida, mēs bijām apmierināti ar ļoti garšīgo maltīti un laipno apkalpošanu.

Nākošais pieturas punkts bija Krusta kalns, kurš atrodas tikai 12 km no Šauļiem. Tā ir viena no slavenākajām vietām Lietuvā, kuru apmeklējis ikkatrs, jo tā ir vieta cilvēka lūgumam, cerībai un sirdsmieram. Krusti šai vietā pirmoreiz arhīvu avotos minēti jau 1850.gadā. Padomju laikos Krusta kalnu mēģināja iznīcināt, bet pavisam nesen – nodedzināt, taču veltīgi, jo krustu nešana kalnā ir kļuvusi par lietuviešu tradīciju.

Atbraucām mājās saules un ziedu smaržas apgaroti un jaunu dārzu veidošanas ideju pilni. Šāda atpūta ābeļziedu plaukumā senioriem vairo prieku, kas tik ļoti nepieciešams grūtajā izdzīvošanas laikā.

Aina Cebure

 

Saistītās ziņas