Vai ēdam veselīgi?

Tā kā 7.aprīlis bija Pasaules veselības diena, arī Stendes bērnu bibliotēkā aprīlī tika runāts ar 2., 3.un 4.klases bērniem par veselīgu uzturu.

Runājām par to, kas ir veselīgs uzturs, kādi ēdieni ir neveselīgi, no kādiem produktiem vajadzētu atturēties, kāpēc, kādi produkti stiprina mūsu kaulus, kādus dzērienus vajadzētu dzert un kādus nē, kāpēc bērzu sulas ir veselīgas, kādi produkti bojā zobiņus.

Skolēni noklausījās fragmentu no J.Osmaņa dzejoļa “Lellīte Titija”, kurā stāstīts par lellītes sāpošajiem zobiņiem. Iepazīstināju ar zobu Skāboņiem un Zobgraužiem.

Kopīgi pārrunājām sakāmvārdus un parunas, kurās stāstīts par pārtikas produktiem un ēšanu. Iepazīstināju ar bibliotēkas izstādi “Ēdīsim veselīgi!”

Strādājot grupās, skolēni sakārtoja produktu nosaukumus divos stabiņos – vienā cukuru saturošus, otrā tos produktus, kur cukura nav. Tā veidojās veselīgāko produktu rinda, kura labāk palika atmiņā.

Tad katrs uzrakstīja divus veselīgus un divus neveselīgus produktus uz līmlapiņām, kuras pielika attiecīgā lapā – veselīgi vai neveselīgi.

Iepazīstināju ar veselības piramīdu un tās četriem līmeņiem.

Noslēgumā visi pa grupām veidoja radošo darbu – uztura piramīdu. Tādā veidā gatavojot kolāžu, bērni labāk izprata uztura piramīdas līmeņus, vairāk atcerējās, kurus produktus vajadzētu lietot uzturā visvairāk. Darbi apskatāmi bērnu bibliotēkā izstādē.

Pēc labi paveiktiem darbiem bibliotekāre cienāja ar burkāniņiem, kurus visi ar prieku nograuza.

Anita Bērziņa

Stendes bērnu bibliotēkas vadītāja

 

Saistītās ziņas