Veselības nedēļas pasākums Stendes sporta centrā

Talsu novada pašvaldība ir iesaistījusies projektā “Latvijas veselība nedēļa 2017” jeb Move Week, kura notiek no šā gada 29.maija līdz 4.jūnijam visā Latvijā starptautiska projekta “NowWeMove” ietvaros.

Iedzīvotāji šajā nedēļā  tika aicināti piedalīties jebkādās fiziskās aktivitātēs atbilstoši  viņu fiziskajai sagatavotībai.

CrossFit – jauns kulta sporta veids

Talsu sporta skolas trenere Natālija Joničenko šīs nedēļas ietvaros 29.maijā sarīkoja sporta pasākumu saviem florbola abu grupu un VFS ( vispārējā fiziskā sagatavotības) bērniem un jauniešiem.

Viņa iepazīstināja bērnus ar jauno sporta veidu “Crossfit”, kas radies samērā nesen, 2000.gadā ASV. Šis sporta veids – treniņi ir fiziska slodze visam ķermenim, kas  attīsta veiklību, lokanību, koordināciju, izturību un spēku. Tā mērķis ir uzlabot cilvēka funkcionālo stāvokli un veselību. CrossFit vingrinājumi ir izpildāmi maksimālu reižu skaitu ar mazu atpūtas intervālu.

Stendes sporta un brīvā laika pavadīšanas centrā bērni izpildīja sekojošus vingrojumus: pietupienus ar pildbumbu, cēla, nesa un meta pāri plecam pildbumbas, izpildīja palēcienus ar lecamauklu, uzlēca un nolēca no sola, izpildīja vēdera preses, leca uz bumbas ar ragiem, veica vēdera muskulatūras vingrinājumus ar vingrošanas bumbu, veica  noteiktu distanci ar izklupiena soļiem. Vēl visi veica kompleksos vingrinājumus visām ķermeņa daļām.

Veselības dienā piedalījās 33 bērni un 10 vecāki. Kopā visi veica (skrienot un ejot) 25 km un distancē veica vingrojumus 25020 reizes.

Lai jaunie florbolisti nezaudētu, bet pilnveidotu sportiskās prasmes un iemaņas, florbola treniņi Stendē bērniem un jauniešiem notiks vēl visu jūnija mēnesi.

Trenere N.Joničenko pateicas visiem vecākiem, bet it īpaši VFS bērnu vecākiem, kuri visu gadu aktīvi piedalījās kopā ar bērniem visos Stendes sporta centra rīkotajos pasākumos.

Nezaudēsim vēlmi būt kustībā! Arī vasarā aktīvi pavadīsim brīvo laiku kopā ar bērniem!

A.Cebure

Saistītās ziņas