3.Nacionālā kausa posms motokrosā Stendē

Sestdien, 11. jūlijā, Stendes mototrasē tika aizvadīts 3. Nacionālā kausa posms motokrosā, paralēli noritot arī Latvijas Junioru čempionāta kvadru klašu braucieniem. Visas dienas garumā trasē paguva startēt 201 dalībnieks, un sacensības bija kupli apmeklētas pateicoties arī fanu un interesentu klātbūtnei.

Mini MX kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Jānis Palkavnieks, 2. un 3. vietu izcīnot Jurijam Sigājevam (Salacas kauss) un Reinim Pušpuram (Gulbenes moto). Patriks un Mārtiņš Cīruļi (Moto Mafia) aizņēma pirmās divas vietas MX50 Jaunāko kopvērtējumā, trijnieku noslēdzot Robertam Brantam (Mārupes AMK Bieriņi), kamēr Vecāko vidū ātrākais bija Rainers Grasis (CAMK Latgale), kurš apsteidza tuvākos sekotājus Markusu Harunu (Saldus motoklubs) un Georgu Fridrihsonu (Motosports Racing Team). Toms Dankerts (Mārupes AMK Bieriņi) Stendē bija ātrākais MX65 Jaunāko ieskaitē, uz goda pjedestāla viņam pievienojoties arī Aston Allas (EST) un Artūram Vinteram (Jāņa Vintera Moto Team Riga), savukārt Vecāko konkurencē uzvaras laurus plūca Alberts Knapšis (F.F.F. Sporta klubs), kuram sekoja Patrīcija Bērziņa (Mārupes AMK Bieriņi) un Adrians Drozds (CAMK Latgale). MX85 Jaunāko klasē uzvaru svinēja Markuss Kokins (Salacas kauss), kuram sekoja Ričards Alens Gaļcins un Raivo Laicāns (Mārupes AMK Bieriņi), kamēr Vecāko ieskaitē uz goda pjedestāla ierindojās Tomass Šaicāns (Salacas kauss), Dāvids Vītols (Mārupes AMK Bieriņi) un Alisters Budanovs (MX Factory Latvia).

MX D klasē rekordlielā 42 braucēju konkurencē uzvaru izcīnīja Gundars Pētersons, kuram kuplajā konkurentu pulkā tuvākie sekotāji bija Kristaps Gulbis (Rambas R) un Edgars Jalovčuks(Rambas R). MX C ieskaitē 31 dalībnieka konkurencē sīvā cīņā uzvaras laurus plūca Rihards Pabērzs, 2. un 3. vietu izcīnot Krišjānim Garančam (Saldus motoklubs) un Gintam Bērziņam (GF Racing Team), kamēr MX B ātrāko sportistu trijnieku veidoja Oskars Bērziņš, Raimonds Baltgalvis un Jānis Anrijs Ģipslis (Motokurzeme). MX A klasē savukārt triumfēja Raivis Eikmanis (Rambas R), kurš aiz sevis atstāja Dāvidu Rjabovu (Rodeo MX) un Ansi Anševicu (Rodeo MX), bet MX PRO uzvaru divu braucienu summā izcīnīja Kārlis Kalējs (Rambas R), kurš līdz ar izcīnīto panākumu ierindojās 1. vietā arī čempionāta kopvērtējumā. 2. un 3. vietā MX PRO ieskaitē ierindojoties Harijam Suharževskim (Rambas R) un Andim Valtam (Moto Mafia).

Latvijas Junioru čempionāta ietvaros Q50 klasē uzvaru izcīnīja Roberts Valdmanis (CrossMoto Racing Team), Q50 R ieskaitē – Rodrigo Āboliņš, bet Q70 – Edvards Lorencs (MX Ādaži). Q Junioru vidū ātrākais bija Kristiāns Jānis Sondors (MX Factory Latvia), kamēr Q100 pirmo trijnieku veidoja Markuss Augustovskis (Saldus motoklubs), Mariss Rake (Saldus motoklubs) un Kārlis Straubergs (CrossMoto Racing Team).

Paldies atsaucīgajiem skatītājiem, kas visas dienas garumā nenoguruši atbalstīja sportistus. Paldies Talsu novada pašvaldībai, SIA “Betona Profs” un Raivim, Andresam Tuhermam, SIA “Voka” un Kasparam, veikalam “Meža dārzs” un Agnesei, SIA “Talsu Melioratoram”, EPIC print un visiem, kas ar labu vārdu piedomāja.

Vairāk foto varat skatīt mūsu domubiedru grupā Facebook.

Saistītās ziņas