Uzņēmēju dienas aicina!

imap://inga%2Ebumbule%40talsi%2Elv@mail.online.lv:993/fetch%3EUID%3E/INBOX%3E3634?part=1.2&filename=image001.jpg

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Ventspils pilsētu aicina uzņēmējus pieteikties dalībai “Uzņēmēju dienas Kurzemē 2020”, kas jaunā, mūsdienīgā formātā norisināsies 9. – 10. oktobrī Olimpiskajā centrā “Ventspils”.

“Uzņēmēju dienas Kurzemē 2020” jau otro gadu tiks veidotas kā Iespēju festivāls, kur jau ierasti sagaidīsim klātienē uzņēmējus no Kurzemes un visas Latvijas, ievērojot visus aktuālos pulcēšanās ierobežojumus. Ejot līdzi laikam, pasākumu esam transformējuši, dodot iespēju ar virtuāliem stendiem no saviem birojiem piedalīties tikpat un vēl vairāk uzņēmēju.

Pateicoties jaunajam formātam, uzņēmējiem pasākuma ietvaros būs iespēja piedāvāt apmeklētājiem savas preces un pakalpojumus gan klātienē, gan virtuālajā vidē, kā arī attālinātai dalībai aicināsim arī starptautiskās tīklošanās interesentus. Iespēju festivāla laikā būs iespēja uzzināt arī par profesionālās izglītības iespējām reģionā, kā arī darba tirgus aktualitātēm, karjeras iespējām un citām tēmām.  Papildu informācija par pasākumu: http://www.uznemejudienas.lv

Izsaki savu viedokli!

25. jūnijā Talsu novada dome pieņēma lēmumu par ierobežojumu noteikšanu azartspēļu organizēšanas vietu atvēršanai Talsu novada pašvaldības teritorijas plānojumā. Aptaujā lūdzam sniegt viedokli par Jūsu attieksmi pret azartspēlēm un to organizēšanas vietām, kā arī par to ietekmi uz Jūsu dzīves kvalitāti. Jūsu sniegtās atbildes būs anonīmas, un iegūtie dati tiks izmantoti apkopotā veidā pētījumā par spēļu zāļu ietekmi uz iedzīvotāju dzīves kvalitāti visā Talsu novada administratīvajā teritorijā azartspēļu organizēšanas vietu atvēršanas ierobežojumu noteikšanai. Aptaujas ilgums: no 23. jūlija līdz 7. augustam.

 

Izsaki viedokli par attieksmi pret azartspēlēm un to organizēšanas vietām!

 

 

Svarīga ziņa par Stendes pilsētas pārvaldes klientu apkalpošanu klātienē!

 

Līdz 15. novembrim Talsu novada pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā (Kareivju ielā 7 Talsos) un pilsētu un pagastu pārvaldēs pakalpojumus klātienē varēs saņemt, iepriekš pierakstoties un uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.
Stendes pilsētas pārvaldes tālrunis – +371 6416101
Ja nav iespēju piekļūt sertifikātam elektroniskajā vidē, tad gan Apmeklētāju pieņemšanas centrā, gan pilsētu un pagastu pārvaldēs iedzīvotāji pēc iepriekšēja pieraksta joprojām var veikt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta izdrukāšanu.

Latvijas kauss Cross country

Dāvis Ciršs: “sajūtas ļoti labas, jo īpaši tāpēc, ka veiksmīgi iesākusies sezona”

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 26. jūnijā, Talsu novadā, Stendē, Stendes mototrasē tika dots šīs sezonas pirmais starts Latvijas kausā cross country. Sportisti ir priecīgi, ka sacensības Latvijā ir sākušās.

 Pirmajā posmā bija ieradušies 132 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Solo klasēs absolūti ātrākais bija Enduro klases uzvarētājs, lietuviešu sportists Nerimantas Jučius. Kvadru klasē visātrākais bija Dāvis Ciršs (“Moto A-Z”), kurš tika pie pārsteiguma balvas.

Laikapstākļi bija piemēroti labam stundas līdz pat divu stundu braucienam pa mežu un motokrosa trasi, termometra stabiņš pēc lielā karstuma bija pazeminājies līdz pat +24 grādiem. Arī solītais lietus neuzlija un visi apstākļi bija perfekti sacensībām.

E1 klases uzvarētājs Miks Rasmanis (“CEC I.S. Racing”) atzīst, ka šogad Stendē laikapstākļi patiesi lutināja, jo “pēdējos gadus šeit vienmēr bijis liels karstums un bija grūti braukt, bet šogad gaisa temperatūra bija ideāla un putekļu gandrīz nebija.” Šogad Miks startē E1 klasē. Stendes mototrasē viņam bija jāpavada divas stundas, kas nebija diezko viegli. “Startā aizbraucu, kā otrais, trešais. Sacensību gaitā braucu uzmanīgi, jo vietām trasē bija dubļi ar slidenām saknēm. Tās ar bedrēm bija visur. Bija jābrauc uzmanīgi, lai neizveidotos, kāda bīstama un sāpīga situācija. Trase man patika. Šeit bija jābrauc precīzi, bez kļūdām. Citādi varēja trāpīt kādā kokā vai uzskriet virsū, kādam nevēlamam celmam,” saka Miks, kurš ir priecīgs, ka beidzot arī Latvijā ir sākusies motosporta sezona. Arī ar organizatora darbu jaunais sportists ir apmierināts, jo “viss bija izdarīts maksimāli labi. Kā jau katru gadu, organizators bija par visu padomājis gan par sportistiem, gan par mehāniķiem. Paldies,” tā Miks Rasmanis.

 Kvadri open klases pirmās vietas ieguvējs Dāvis Ciršs (“Moto A-Z”) pastāstīja, ka starts neizdevās, “aizbraucu kā ceturtais, bet uzreiz mototrases posmā tiku līdz otrajai vietai. Tālāk centos turēt savu tempu līdz pakāpos uz pirmo pozīciju. Tad atlika nekļūdīties un finišēt. Trases meža posmā bija ļoti daudz sakņu, taču biju pareizi kvadraciklam saregulējis amortizāciju un kopumā viss bija labi,” stāsta sportists. Viņam patika mototrases posms, jo tajā varēja mazliet atpūsties. “Kopumā sajūtas ļoti labas, jo īpaši tāpēc, ka tik veiksmīgi ir iesākusies sezona,” priecīgs ir Dāvis Ciršs.

Organizatos Guntars Žigats (“MK Stende”) ir gandarīts par aizvadītajām sacensībām, jo viss noritēja pēc plāna. “Veicās ļoti labi. Neuznāca solītais lietus, arī laiks bija salīdzinoši vēsāks. Saule nekarsēja. Trasi bija tikai nedaudz jālaista. Viss noritēja perfekti,” atzīst organizators. Dalībnieku bija daudz – 113 solo klases braucēji un 19 kvadraciklu sportisti. Open 1h klasē šoreiz tikai viens braucējs, bet pārējās klasēs pjedestāli apbalvošanā bija pilni. “Tas priecēja. Bija arī trīs 85 cc klases braucēji – savu tēvu – enduristu pēcnācēji. Viņi smuki nobrauca visu apli. Trase bija piemērota un šķiet, ka puikām patika. Viss bija kārtībā. Sportisti bija apmierināti. Diena bija izdevusies,” tā Guntars Žigats.

Latvijas kausa cross country klašu uzvarētāju TOP3

85 cc klasē:

 1. Ričards Dambergs (“Saldus motoklubs”)
 2. Rūdolfs Liepiņš (“RaceOn”)
 3. Gusts Rasmanis (“CEC I.S. Racing”)

 Absolūtais iesācējs klasē:

 1. Artūrs Ozols (privāti)
 2. Sandis Siliņš (privāti)
 3. Andris Kulbergs (privāti)

 E1 klasē:

 1. Miks Rasmanis (“CEC I.S. Racing”)
 2. Markuss Daniels Jauntirāns (“Motosports RT”)
 3. Aivars Kukojs (“Motosports RT”)

  E2/E3 klasē:

 1. Gints Bērziņš (“Jāņa Vintera Moto Team Rīga”)
 2. Gatis Būmanis (“Motosports RT”)
 3. Andris Grīnfelds (“CEC I.S. Racing”)

 Enduro klasē:

 1. Nerimantas Jučius
 2. Lauris Ermanis (“Motosports RT”)
 3. Jurģis Žukas (“Saldus motoklubs”)

  Hobiju klasē:

 1. Valdis Šakins (“Jāņa Vintera Moto Team Rīga”)
 2. Edgars Freimanis (“Saldus motoklubs”)
 3. Mareks Zolmanis (“Saldus motoklubs”)

 Iesācēji (C) 2T klasē:

 1. Imants Kalniņš (“RaceOn”)
 2. Kaspars Vērnieks (“MT Skola”)
 3. Andrejs Garders (privāti)

 Iesācēji (C) 4T klasē:

 1. Justinas Juškevičius (Lietuva)
 2. Jānis Arbidāns (“Motosports RT”)
 3. Ritvars Dombrovskis (privāti)

 Open 1h klasē:

 1. Jurijs Žižkuns (“Moto A-Z”)

 Seniors 40+ klasē:

 1. Ingus Bērziņš (“Motosports RT”)
 2. Jānis Rasmanis (“CEC I.S. Racing”)
 3. Aleksandrs Smirnovs (“Rambas R”)

 Veterāni 50+ klasē:

 1. Ivars Miķelsons (“MK Stende”)
 2. Rūdolfs Pumpurs (“RaceOn”)
 3. Andris Kalniņš (“Motosports RT”)

 ATV klasē:

 1. Hegri Sutt (Igaunija)
 2. Paulius Ruškys (Lietuva)
 3. Valts Valainis (“Elkšņi”)

 ATV līdz 750 klasē:

 1. Rolands Puravs (privāti)
 2. Jānis Burka (privāti)
 3. Guntis Lazdiņš (privāti)

 Kvadri open klasē:

 1. Dāvis Ciršs (“Moto A-Z”)
 2. Aivis Graudiņš (“Moto A-Z”)
 3. Arnis Pūle (“Motokruīzs”)

 Klubu komandu vērtējumā ar 54 punktiem “Motosports RT”  I komanda – Gatis Būmanis, Ingus Bērziņš,  Lauris Ermanis un Markuss Daniels Jauntirāns.

Otrajā vietā ar 52 punktiem “CEC I.S. RACING” – Miks Rasmanis, Jānis Rasmanis, Andris Grīnfelds  un Gusts Rasmanis.

Trešajā vietā ar 46,25 punktiem “Saldus motoklubs” – Jurģis Žukas, Jānis Freimanis, Ričards Dambergs un Mareks Zolmanis.

Latvijas kausa cross country pirmā posma rezultāti – https://www.lamsf.lv/enduro/rezultati#1624774375306-b562f344-420e

Informāciju sagaavoja Luīze Vīksna (LaMSF)

 

 

 

 

Cross country posms

1. Absolūti ātrākais solo klasēs Nerimantas Jučius (LT)

2. Uz pjedestāla Veterāni 50 + 1.vietā MK Stende pārstāvis Ivars Miķelsons.
3. Kvadru klasē visātrākais Dāvis Ciršs.

Atbildes uz Enduro sports Latvija jautājumiem

Atbildes uz Enduro sports Latvija jautājumiem, publicēts Facebook lapā.

Talsu novada, Stendē, Stendes mototrase sportistiem ir zināma, kā viena no interesantākajām cross country trasēm. 🗣Šodien uz jautājumiem atbild Stendes cross country posma pasākumu rīkotājs Guntars Žigats. 📍 Vizītkarte: 👨🏻 Organizators: Guntars Žigats. Motoklubs “Stende” MK Stende domubiedriem Motopasākumus organizē no 2014. gada. Cross country pirmo reizi Stendē notika 2016.gadā. 📍 Pastāstiet, lūdzu, vairāk par savām kā sacensību organizatora gaitām, par pirmsākumu, kā vispār izdomājāt un sākāt organizēt sacensības? Kā ir tagad? ✅ Sacensību organizēšanu sākām ar maza izmēra krosiņiem, “Stendes Rudens”, Stendes kausi utt. Cross country Stendē ienāca 2016. gadā, kad kopā ar enduro braucējiem Ivaru Miķelsonu un Ivaru Telli tika meklēti jauni pavērsieni sacensību organizēšanā Talsu novadā. Tā arī pirmo reizi mēģinājām. Jā, pirmās sacensības nācās nostrādāt ar motorzāģi mežā, lai sportisti varētu tās divas stundas visur izbraukt. No sacensībām neredzēju neko. Bet tikai tā var saprast, ko un kā darīt. Organizējot, jāmācās, jāuzklausa un jāņem vērā visa kritika. Tikai tā var gūt pieredzi. 📍 Kur un kādas sacensības organizējat? ✅ Stendē katru gadu notiek trīs motosporta pasākumi. Sezonu sākam ar cross country, tad turpinām ar motokrosu – Nacionālā Kausa posmu un rudenī – Arvīda Skudrēvica piemiņas balvas izcīņa. 📍 Cik posmus jau esat aizvadījis kā sacensību organizators? ✅ Cross country šajā sezonā organizēsim sesto reizi, ar to, priecējot Talsu novada līdzjutējus, kuri šīs sacensības gaida ar lielu nepacietību. 📍 Pasāstiet, lūdzu, vairāk par sacensību trasi, kāda tā ir? Kā izdomājāt trases konceptu? ✅ Cross country trase Stendē ir ļoti specifiska, jo tā reāli atrodas pilsētā. Tā arī trase radās – pa solim, meklējot taciņas, neizmantotas pļavas, meža stūrus. Mežā ir ļoti daudz jābrauc, kas ir gana grūti sakņu dēļ. Nedrīkstam tur šķūrēt ceļus. Daudzi sportisti tieši priecājas, jo vide ir nepārveidota, nelīdzināta, pie tā arī pieturamies. Neesam atmetuši domu par enduro organizēšanu, bet šķērslis ir ierobežotā vide no kurienes varam izbraukt tikai, šķērsojot asfalta šoseju vai dzelzceļu. Tā kā viss vēl priekšā. 📍Kas trasē ir tā “odziņa”, kas sportistiem varētu patikt vai patīk visvairāk? Kāpēc tieši tā? ✅ Stendes cross country sacensību aplis ir specifisks ar to, ka iekļauta mototrase visā garumā, kas prasa no sportista būt gatavam sevi parādīt kā motosportistu, skatītāju, savukārt, vairāk priecē izcili slapjas elektrolīnijas, kur var izbaudīt kārtīgu enduro sportu. Tas aizrauj. 📍 Kas Jums, kā sacensību organizatoram rada vislielāko gandarījumu? Tas tomēr ir milzu darbs, laiks un resursi. ✅ Vislielākais gandarījums, kad esi visu paredzējis un izdomājis līdz galam. Visi ir nobraukuši braucienus, nav traumu, skan pateicības vārdi, ka bija interesanti un beigās apbalvošana milzīgā negaisā, kā bija pagājušā gada sezonā. Atskanot starta šāvienam, viss sāk griezties vienā lielā virpulī… un – klusums pirms starta, to nevar izstāstīt tam, kas to nav dzirdēji, kas tur nav bijis klāt. 📍 Kas šogad jauns sagaidāms trasē un Jūsu organizētajā pasākumā? ✅ Šis gads atkal atnācis ar mokošu gaidīšanu, aizliegumiem, sacensību pārcelšanu, kas motosportistiem ir ļoti slikti. Šogad daudz darba tiek ieguldīts tieši mototrases pārbūvē – tiek mainīta starta vieta, virzieni, lēcieni. Tas būs jaunums arī cross country sportistiem – ieteiktu apmeklēt kādu treniņu pirms sacensībām. Pilnīgi iespējams, ka tieši Stendē sāksies cross country sezona 2021. gadā, varbūt pat uz Jāņiem jau tiekamies. 👋🏽😊

Stendes pilsētas pārvaldes kase atsāk darbu!

Stendes pilsētas pārvaldes kase atsākt savu darbu. 

Kases darba laiks – KATRU CETURTDIENU no plkst. 8:00 – 16:00 (ar pusdienas pārtraukumu no 12:00 – 13:00)

Iedzīvotājus pieņem pēc iepriekšēja pieraksta, pieteikšanās pa tālruni +371 26416101

Projekts “Velo ēra turpinās”

Stendes jauniešu iniciatīvu centrs  ”FIVE” piedalījās Talsu novada fonda  jauniešu ideju laboratorijas projektu konkursā ”Jaunieši dod iespēju jauniešiem” , ar projektu ”Velo ēra turpinās!”.  Projekta rezultātā tika uzstādītas velosipēdu novietnes , papildinātas stādījumu dobes un sakopta jauniešu centram pieguļošā āra teritorija.

Stendes mototrasē

Sveiciens no mototrases!

Liekas, ka visi ir ziemas miegā? Nepavisam. Nepacietīgākie ir ielikuši moču riepās radzes un dodas trasē gūt adrenalīnu. Tieši tāpēc trase ir nogludināta, nošķūrēta un gatava sportistu apmeklējumam. Pat motoklubs Bieriņi no Mārupes brauca uz Stendi, lai izveidotu treniņdienu mūsu trasē.