Jauna akcija “Valodas talka”

19. februārī tika atklāta akcija „Valodas talka”, kurā ikviens, īpaši Latvijas izglītības iestādes, tika aicinātas kopīgiem spēkiem palīdzēt folkloristiem atšifrēt senos rokrakstus un piezīmes, starp kurām, iespējams, ir atrodams arī ģimenes, radu vai draugu lokā pierakstītais.

 Akcija norit līdz 30. aprīlim. Tās laikā skolēni interneta vietnē talka.garamantas.lv var piedalīties virtuālajā talkā – tradicionālās kultūras materiālu pārrakstīšanā. Aktivitāte ir pieejama desmit dažādās valodās, un katrs var izvēlēties savām spējām un interesēm atbilstošus materiālus. Darboties iespējams gan klasē, gan mājās, kā arī, izmantojot mobilās ierīces.

Stendes pamatskolas skolēni iesaistījušies šajā ,,talkošanā” un marta sākumā dalībnieku TOPā stabili turas 2. vietā. Akcijas rosinātāja skolēniem un pedagogiem ir skolotāja Dace Kristberga. Lai stiprinātu zināšanas krievu valodā, akcijas ietvaros, skolēni izvēlas tekstu pārrakstīšanai arī krieviski. Naskāko talcinieku vidū ir Kristiāna Kristberga un Rūdolfs Mahts, bet savu pienesumu kopējam punktu skaitam devuši arī citi mūsu skolēni.

Saistītās ziņas