Kultūras pasākumu plāns jūlijā

  • 27. jūlijā plkst. 17:00 – Stendes tautas namā “Stūrīšu” teātris piedāvā Franča Amolda un Ernesta Baha komēdiju “TRAKS NUMURS”. Ieeja pret ziedojumiem. 

Piešķirtas Gada nominācijas kultūrā

Talsu novada domes 2014.gada 30.janvāra sēdē tika apstiprinātas piecas īpašas Gada nominācijas kultūrā saskaņā ar pašvaldības nolikumu. Talsu novada pašvaldības dibinātie apbalvojumi kultūrā šogad tiks pasniegti Kultūras darbinieku dienas svinīgajā sarīkojumā 12.februārī, plkst. 15:00 Talsu tautas namā.

Turpinot ikgadējo tradīciju, arī 2014.gadā Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadu kultūras centru vadītāji un darbinieki, amatiermākslas kolektīvu vadītāji un speciālisti, bibliotekāri, muzeju darbinieki, mūzikas un mākslas skolu pedagogi pulcēsies kopējos profesionālos svētkos – Kultūras darbinieku dienā.

Talsu novada domes 2014.gada 30.janvāra sēdē tika apstiprināti pieci Gada nomināciju kultūrā saņēmēji saskaņā ar pašvaldības nolikumu:

 Titulu un apbalvojumu „Par mūža ieguldījumu kultūrā” saņems talsenieks, vēstures entuziasts un novadpētnieks Juris Jansons – par īpašiem nopelniem Talsu novada vēstures apzināšanā un dokumentēšanā, Kārļa Ferdinanda Amendas (1771-1836) piemiņas iemūžināšanā un tālāknodošanā.

Par „Gada kultūras cilvēku” 2013.gadā atzīta dzejniece, Talsu literātu apvienības vadītāja Maija Laukmane – par radošu darbu literārās dzīves veidošanā Kurzemē un Talsu vārda stiprināšanā, nozīmīgu ieguldījumu Kurzemes Dzejas dienu organizēšanā Talsos, 2013.gada 7.septembrī.

Apbalvojumu „Gada notikums kultūrā” saņems XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku Atklāšanas koncerts „Saule līgo Sauleskalnā”, Talsos (radošā komanda: režisore Inga Krišāne, māksliniece Antra Auziņa) – par nozīmīgu ieguldījumu Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā, attīstībā un kā spilgts starpnovadu kultūras pasākums Talsos, 2013.gada 30.jūnijā.

Savukārt Goda nosaukumu „Gada kultūras lepnums” saņems Stendes tautas nama vīru vokālais ansamblis „Stende” (vadītājs Armands Ulmanis) – par spožu un pārliecinošu kolektīva darbības uzsākšanu un augstiem rezultātiem 2013.gada vokālo ansambļu skatēs novadā, reģionā un valstī.

Ar 2013.gadu tika iedibināts vēl viens īpašs apbalvojums kultūrā, Goda nosaukums „Gada bibliotēka” un pirmo reizi par šī titula īpašnieci kļūs Ģibuļu pagasta Spāres bibliotēka (vadītāja Velga Brikmane) – par mūsdienīgas bibliotēkas izveidi, radošu pieeju bibliotekārajā darbā un kvalitatīvu informacionālo pakalpojumu sniegšanu Spāres pagasta iedzīvotājiem.

Apbalvojumi Gada nomināciju kultūrā saņēmējiem tiks pasniegti Kultūras darbinieku dienas svinīgajā sarīkojumā 12.februārī, Talsu tautas namā.

Informāciju sagatavoja:

Lolita Neilande

Talsu novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītājas vietniece

Tālr. 63254003, 28656927, E-pasts: lolita.neilande@talsi.lv, www.talsi.lv