Latvijas Kausa “Cross Country” sacensības Stendē

2019.gada 8.jūnijā, sadarbībā ar LAMSF Enduro komisiju, Stendē sportisti mērojās spēkiem Latvijas Kausa Cross Country sacensībās. Piecu posmu sacensību seriālā šis bija kā trešais. Sacensības norisinājās gan individuālās cīņās, gan klubu komandu starpā. Uz starta stājās 93 solo moči un pēc tam vēl 20 kvadricikli. Pateicoties vasarīgajiem laika apstākļiem, šajā sezonā trase tika pagarināta par 1.5 km, sasniedzot precīzi 8 km kopējā garuma. To atzinīgi novērtē liela daļa sportistu, jo trasē jāveic mazāks apļu skaits, ātrāk paiet laiks un arī tik ātri neizdangājas trase. Ļoti patīkami, ka dalībnieku sarakstā blakus mūsu sportistiem lasāmi bija vārdi no Igaunijas(13 sportisti), Lietuvas (4 dalībnieki), Stefano Chiussi – itālis, kas dzīvo Latvijā un Peeter Willemse – Cross Country braucējs no Nīderlandes. Šajā sezonā arī klašu skaits nedaudz mainījies, sportisti sacentās par 15 balvu komplektiem. Protams, tika izcīnīts arī Absolūtā Uzvarētāja gods un kausi tika arī trim labākajām klubu komandām. Organizators īpašu simpātiju balvu pasniedza vienīgajai meitenei – Montai Dišlerei-Kirilko.

Skatītāji jau ir iemīļojuši šīs sacensības un iezinājuši labākās, interesantākās vietas, kur redzēt īstās cīņas trasē. Ja likās, ka trasē skatītāju ir pamaz, vēlāk sapratām, ka daudzi jau ieradušies un skatās meža posmos, sev zināmajās vietās. Gatavojoties sacensībām, tiek sakārtoti trases posmi, izcirsti krūmi, nopļauta zāle, ko novērtē arī iedzīvotāji. Pēc sacensībām viss tiek sakārtots, savākts.

Šis sacensību 3.posms atmiņā sportistiem paliks ar karsto dienu, ar tradicionāli jaukto trasi, kur ietilpst mototrase, meža ceļi utt., gan arī ar „ekstrēmo” apbalvošanu. Tādā lietū, negaisā mēs apbalvojām pirmo reizi. Kausi pielija ar lietus ūdeni, dāvanu maisiņi šķīda un juka. Bet, pozitīvā gaisotne nemazinājās, sportisti priecājās par padarīto un nopelnīto.

PALDIES par to, lai sacensības notiktu un mēs tām pienācīgi sagatavotos, sakām – Talsu novada pašvaldībai, Stendes pilsētai un Andim Āboliņam, SIA Voka, AS Ingrid D un veikalam Meža dārzs, veikalam ELVI Stendē, AS Talsu Meliorators, AS Talsu Mežrūpniecība, EPIC print, Arenanet.lv, Isostar. Kā jaunums, šoreiz sacensībās bija tiešraide interneta portālā www.arenanet.lv, kur skatītāji, kas neapmeklēja sacensības klātienē, varēja gūt kaut nelielu iespaidu, par to, kas notiek trasē. Trases sagatavošanā jāuzteic „aizkadra” cilvēki, tie, kas nežēloja savu laiku un darbu – Einārs, Jānis, Mārtiņš, Mikus, Ēriks, Gustavs, Marta, puiši no zemnieku saimniecībām Abavas pagastā un Jaunpagastā („mākslīgais mākonis”). Paldies Enduro „enciklopēdijai” Aivaram, kas mūs informēja visas dienas garumā par notikumiem trasē, skaņu nodrošināja Gints, par drošību trasē rūpējās tiesneši no Saldus, Kuldīgas un vietējie palīgi. Tradicionāli par sportistu un skatītāju labsajūtu rūpējās Jānis Silgals un meitenes no ZS Priednieki. Paldies visiem, kas piedomāja, palīdzēja, kaut ko piecieta…

3.posma sacensību laureāti:

Quad open – Andris Ciršs, Jānis Arbidāns, Mārtiņš Mīkstais

Quad ATV līdz 750 – Toomas Tika(EST), Aigars Lazdiņš, Dzintars Bortiņš

Ouad ATV no 750 – Taivo Kaarna(EST), Lennart Kiivit(EST), Jānis Suhanovs

Veterāni 50+ – Ivars Miķelsons, Danielius Žoštautas(LT), Andris Kalniņš

Absolūtais iesācējs – Edvards Šnēfelds, Jānis Rullis, Mikus Bēvalds

Iesācēji – Roberts Jānis Rubens, Ilgvars Martemjanovs, Jānis Bērziņš

Hobby 30+ – Jānis Jansons, Gatis Megris, Ivo Ģermanis

Amatieri 18+ – Valdis Šakins, Rolands Neimanis, Antanas Pučinskas(LT)

85 cc – Gustavs Grantiņš (MK Stende)

Juniors 14+ – Markuss Daniels Jauntirāns, Dāvis Kampars(MK Stende)

Enduro – Ragnar Valdstein(EST), Riho Keerme(EST), Alvis Lecis

Seniors 40+ – Einārs Vinters, Sandris Kļaviņš, Jānis Rasmanis

E1 – Edgars Siliņš, Gints Bērziņš, Allar Keerme(EST)

E2 – Matīss Karro, Timmo Mots(EST), Tanel Rauk(EST)

E3 – Lauris Ērmanis, Mārtiņš Vinters, Argo Keerme(EST)

Absolūtais Uzvarētājs – MATĪSS KARRO

Klubu komandu kauss – 1.vieta Motosports RT (Edgars Siliņš, Lauris Ērmanis, Sandris Kļaviņš, Markuss Daniels Jauntirāns); 2.vieta – JVE Moto Team ( Gints Bērziņš, Mārtiņš Vinters, Einārs Vinters, Valdis Šakins); 3.vieta – Johvi MK ( Allar Keerme, Tanel Rauk, Argo Keerme, Riho Keerme).

Saistītās ziņas