Pasākums Stendes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā

Pasākumā “Adi, raksti, jauna māsa…”

“Adi, raksti, jauna māsa!”

Tuvojoties Latvijas simtgadei, Stendes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā 2017.gada 26.janvārī notika tematisks pasākums, kurā bērni iepazinās ar latvju zīmēm, kuras ieada un ieauž apģērbos un aksesuāros. Mūsu tauta ir bagāta ar skaistiem rakstiem! Bērniem ir jāiepazīst tie!

Apskatījām un iepazinām rakstus sākot no vienkāršām formām uz sarežģītām. Aplūkojām šalles, cimdus, cepures, austās grāmatzīmes, tautisko jostu. Mācījāmies saskatīt Dieva zīmi, Māras zīmi, Laimas zīmi, Laimas slotiņu, Māras līkloci, Māras krustu, Saules zīmi, Mēness zīmi, Zvaigzni, Jumi, Zalkti u.c.

Grāmatā “Latviešu rakstainie cimdi” (M.Slava), skolēni iepazinās ar daudziem un dažādiem cimdu rakstiem. Pasākuma noslēgumā katrs izrotāja dūrainīti ar latvju rakstiem tā, lai patiktu tādu cimdiņu valkāt. Darbi izvietoti bibliotēkā izstādē.

Anita Bērziņa

Stendes bibliotēkas bērnu nodaļas vadītāja

Saistītās ziņas

Latvijas kauss Cross country

Dāvis Ciršs: “sajūtas ļoti labas, jo īpaši tāpēc, ka veiksmīgi iesākusies sezona” Aizvadītajā nedēļas nogalē, 26. jūnijā, Talsu novadā, Stendē, Ste...

Cross country posms

1. Absolūti ātrākais solo klasēs Nerimantas Jučius (LT) 2. Uz pjedestāla Veterāni 50 + 1.vietā MK Stende pārstāvis Ivars Miķelsons. 3. Kvadru klasē ...