Stendes pamatskola e-Twinning projektā “Parādi man savu pilsētu!”

Stendes pamatskola ir iesaistījusies e-Twinning projektā „Show me around your city” („Parādi man savu pilsētu!”), kas notiek no 1.marta līdz 31.maijam.

Kas ir e-Twinning? Tā ir droša bezmaksas interneta sadarbības vide skolotājiem Eiropā, lai veidotu projektus, dalītos pieredzē un idejās. Skolotāji ar skolēniem īsteno dažādus projektus un komunicē savā starpā. Visa projekta darbība notiek internetu vēstuļu, videozvanu, e-diskusiju veidā, pārsūtot dažādus materiālus un informāciju par tēmu, kādu projekts piedāvā. Sazināšanās notiek angļu valodā.

Mūsu projekta mērķis ir ar fotogrāfiju palīdzību parādīt projekta dalībniekiem citās valstīs Stendi- pilsētu, kurā mēs dzīvojam.

Dalībnieki dalīsies pieredzē par to, kā jūtas un dzīvo dzimtajā pilsētā. Projekta rezultātā tiks izveidots skolēnu tūrisma ceļvedis, kurā varēs iepazīties ar tām pilsētām Eiropā, no kurām nāk paši dalībnieki. Par projekta „rozīnīti” kalpos fakts, ka ceļvedī tiks iekļautas tās vietas, ko paši skolēni uzskata par interesantām, skaistām un ievērības cienīgām. Vēl ļoti interesanta aktivitāte ir pastkaršu sūtīšana dalībnieku skolām. Mēs tikko esam saņēmuši pastkarti no Francijas un paši gatavojam pastkartes ar Stendes skatiem, lai nosūtītu tās visiem projekta dalībniekiem.

Projektā piedalās 22 skolas no visas Eiropas – Polijas, Vācijas, Francijas, Turcijas, Spānijas, Rumānijas, Serbijas, Itālijas, Slovākijas un Norvēģijas. No Latvijas šajā kopdarbā mēs esam vienīgā skola.

Projekta gaitā paredzētas vairākas aktivitātes:

• Publicēt e-vidē informāciju par savu skolu un skolas komandu;

• Apkopot materiālus un fotogrāfijas par savu pilsētu un nosūtīt tos uz e-vidi;

• Gatavot pastkartes par savu pilsētu un nosūtīt tās citiem projekta dalībniekiem;

• Sagatavot informāciju un fotogrāfijas par obligātām tēmām, kas attiecas uz pilsētu, kurā dzīvojam – skaistākā vieta, interesantākais objekts, īpašs arhitektūras objekts, populāra sporta komanda, īpašs cilvēks, daba un leģenda par savu pilsētu.

Stende ir jauna un neliela pilsētiņa, un mums nav tik senas vēstures kā dažai Turcijas vai Spānijas pilsētai ar senām celtnēm un gleznainiem jūras skatiem, bet mēs būsim radoši un parādīsim savu pilsētu skaistu un interesantu!

Tāpēc mums ir lūgums stendeniekiem. Ja jums ir kāda interesanta fotogrāfija ar Stendes pilsētu saulrietā vai interesantu koku mājas pagalmā, vai stirnu pāri kaut kur Stendes mežā, tad, lūdzu, sūtiet tās uz e-pastu: mezevica@inbox.lv, skolotājai Madarai Meževičai. Mēs tās vēlētos pievienot foto albumam par Stendi un apkārtni projekta e- vidē.

Projekta komanda: Santa, Simona, Karīna, Dita, Kristiāna, Līga un skolotāja Madara

 

Saistītās ziņas