“TEIKA” – saules un vīna zemē

Nupat no saulainās Ungārijas atgriezušies Stendes vidējās paaudzes tautas deju kolektīvi „Teika ” un  senioru  d/k  „Draudzība” un Dundagas d/k  „Dung-Dang”, kuri vīnogu zemē  ar savām dejām iepriecināja ungārus  Ungārijas dzimšanas dienā, jeb kā viņi paši dēvē, pirmā  karaļa Sv. Ištvāna kronēšanas dienā, kā arī šīs dzimšanas dienas apmeklētājus, tūristus no dažādām valstīm.

100_8481

Saules un vīna zemē-Ungārijā.

    Nupat no saulainās Ungārijas atgriezušies Stendes vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs „Teika ” un  senioru  d/k  „Draudzība” un Dundagas d/k  „Dung-Dang”, kuri vīnogu zemē  ar savām dejām iepriecināja ungārus  Ungārijas dzimšanas dienā, jeb kā viņi paši dēvē, pirmā  karaļa Sv. Ištvāna kronēšanas dienā, kā arī šīs dzimšanas dienas apmeklētājus, tūristus no dažādām valstīm.

Ceļš līdz Ungārijai nebija viegls. Kā jau uz visām pārējām Eiropas Savienības valstīm, tas bija garš un nogurdinošs, sevišķi līkloči cauri Polijai. Taču tas netraucēja dažādu paaudžu dejotājiemautobusā jautrību uzturēt ar dziesmām un jokiem.

Pēc garā brauciena mums tika piedāvāta atpūta Miškolcas-Tapoļcas termālajos ūdens baseinos ar 5 zālēm klinšu alās, bet vakarā viesmīlīgais viesnīcas saimnieks mūs izklaidēja ar vakariņām un vīna degustāciju čigānu stīgu trio pavadījumā.

20.augusts- Ungāru svētki ar ziedu festivālu Debrecenas stadionā. Maza vilšanās, satraukums, ka mūsu uzstāšanās nenotika vietā, kur bija plānots. Tika piedāvāta cita vieta, kuru ar bažām, satraukumu, dažādām emocijām pieņēmām. Mūsu uzstāšanās tika organizēta Miškolcas-Tapoļcas termālo baseinu tuvumā. Vietā, kur cilvēki bauda ūdens peldes un sauli, mēs latvieši, piedāvājām viņiem neaizmirstamu koncertu stundas garumā. Sākumā gan šķita, ka tas nespēs atpūtniekus, dažādu valstu tūristus atraut no ūdens procedūrām,kur tie, iespējams, bija ieradušies pirmo reizi, bet notika neticamais, baseini palika otrā plānā. Koncerts tika iemūžināts vairākos cittautiešu fotoaparātos un kamerās. Daži nāca klāt un vaicāja mūsu “mājas lapas” adresi,daži skandināja līdzi, daži labprāt arī dejoja.Citi jau nākamā dienā koncerta norisi bija atspoguļojuši Facebook portālā. Pasākuma koordinators vēl ilgi nespēja atgūties no baudītā un jau piedāvāja mums sniegt nākamo koncertu nākamgad. Nav lieki pieminēt, ka gaisa temperatūra saulē tuvojās 45˚C, un latviešu tautas tērpi nav no tiem plānākajiem, tāpēc var saprast atpūtnieku izbrīnu par mūsu izturību, jo brīžiem pat pašiem šķita, vai paši varēsim izturēt. Bet mēs varējām un jāsecina, ka dejotāji var ne tikai to vien! Mākam gan dejot, gan dziedāt!Protams, ja reiz bijām Ungārijā, noteikti bija jāapmeklē tās sirds, Budapešta, kur savukārt mēs tvērām skaistus un neatvairāmus skatus. Neizpalika temperamentīgo un prasmīgo čikošu izrāde uz zirgiem.

Mājupceļš vēlizveda cauri skaistajai Egeras pilsētai, kur „Skaisto sieviešu ielejā” tiek nobaudītas pusdienas un vīni.

Pats svarīgākais, ka esam iepatikušies un jau atkal mīļi gaidīti ciemos, esam pārstāvējuši Latviju un mūsu novadus godam!

Paldies Talsu novada pašvaldībai un ziedotājiem par atbalstu projektā! Liels paldies ceļojuma patronam Guntim Balodim par brauciena organizēšanu un mūsu neatlaidīgajai kolektīvu vadītājai Lienei Konopackai par ieguldīto darbu!

Kaļam jaunus plānus jaunajai sezonai!

TDK Teika dejotāja  Linda Žukova Bergmane

Saistītās ziņas